Blog 2 – Abys jezdil, musíš vyjet

Je čtvrtek 26.11. a nacházíme se mezi prvním a druhým víkendem minisérie Konce&Rty. Máme za sebou Prahu a Liberec, zítra a pozítří nás čeká Bratislava a Brno.

Je to několik měsíců, co jsme takhle pravděpodobně po zkoušce seděli v jednom „podníčku na rohu“, teda spíš na Palackého třídě, po boku dvou členů kapely Heiden a bavili se o koncertech na podzim. Heiden dokončovali novou desku, měli booklé nějaké kluby a začínali vše řešit po organizační stránce. My jsme měli rezervovanou naši už tak trochu tradiční listopadovou Melodku a naopak jsme hledali kapely a dramaturgii celého večera. A v tom nás to trklo – co to spojit. Vyjít si vstříc a prostě si to objet společně. Nezávisle na tom, že každá kapela směřuje trochu jiným směrem, hraje trochu něco jiného (no, vlastně asi docela hodně) – co se jednou prostě vykašlat na nějaké kategorie a jet koncerty na základě toho, že se známe, dobře se nám spolu komunikuje a nemáme problém se domluvit (nevěřili byste, jaký problém to občas mezi kapelami je…).

Praha 30. koncert

A tak jsme to upekli. Domluvilo se kde, kdy, s kým, název, zastřešující koncept (nějaký přece jen být musí) a začalo se na všem pracovat. Člověk si řekne 6 koncertů – to není žádné závratné číslo, ale ono už je pak v nějakých věcech asi celkem jedno, jestli je jich 6, nebo 16. Hodně věcí se musí udělat tak jako tak. Například hodně mě překvapilo, kolik lidí vlastně vůbec nechce hrát – myslím z jiných kapel. Domluvit na každou zastávku domácí kapelu bylo z toho všeho snad nejtěžší. Bandzone jsme ve čtyřech lidech prošli snad dvakrát. Samozřejmě jakousi žánrovou představu jsme mít museli, ale volnost výběru jsme měli taky celkem velkou. Psali jsme k našemu projektu úměrně velkým kapelám a myslím, že nebudu přehánět, když řeknu, že polovina se vůbec neozvala ani s negativní odezvou. Zajímavé – strčte někomu koncert pod nos a pohrdne jím? Asi, nevím. Byla to zvláštní zkušenost a utvrdila mě v tom, že já se chci chovat přesně opačně.

První víkend máme tedy za sebou. Mimo spousty nových emocí, poznání nových tváří a míst, bylo pro mě určitě jedním z highlightů vystoupení kapely Erath. Musím to říct, kluci jde vám to! Celé jsem to neviděl, protože jsem se potřeboval v backstagi chystat na náš playtime, ale těším se, až to v sobotu rozjedete na Melodce. Co se týče organizačních věcí, klaplo vše cca tak, jak jsme si předsevzali, což bylo super. Návštěvnost mohla být lepší, ale s tím se tak trochu počítá. Přece jen člověk nemůže čekat 300 km od domova davy. Beru to jako proces, kterým je potřeba si projít a myslím, že jsme na tuhle cestu připraveni. Dáváme do toho vše, ať hrajeme pro kohokoliv a na tom žádný čísla nic nezmění.

Zítra jedem do Bratislavy a v sobotu je na programu naše domácí Melodka. Už teď jsem toho plnej. Těším se na cestu, na klub v Blavě, kde jsem nikdy nebyl, na to, co předvedou ostatní kapely, jaká bude odezva. K tomu máme od včera zbrusu nový trička, který jsou super a určitě je budete rádi nosit, hrajeme songy, co Blava neslyšela vůbec, Brno některé z nich taky ne, poprvé se chystám dělat během koncertů plánovanou guitar change…no prostě pome! Těšíme se na vás :-)

Murky

TOP
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat