Blog 4 – Napsat strom, postavit stezku, zasadit desku

Leden a únor jsou pro mě poslední roky vždy zvláštním časem. Pokaždé si vzpomenu, jak jsme s klukama začínali. Jak jsme secvičovali první skladby, zjišťovali, co vlastně děláme a jestli nám to spolu funguje. Pro mě to tehdy byl po dvou letech hraní převážně na basu návrat zpět k hraní na kytaru. Taky to byla doba, kdy jsem si sám ujasňoval, jakým směrem chci směřovat své skladatelské počiny. Nebylo to poprvé, co bych něco s někým složil. Ale přesto to bylo jiné a lepší. Vůbec první song, který mi pomohl si toto ujasnit, a první z mých nápadů, co jsme s klukama sehrávali, byl Negative. Hudba byla prakticky hotová a chyběl mu vokál a text. Asi nikdy nezapomenu na tu zvláštní chvíli, kdy tam Válec bez sebemenšího zaváhání zazpíval na svou melodii jeden z Dudových textů. Myslím, že tehdy nakonec nebylo potřeba nic moc upravovat v hudbě ani v textu. Ten song od té doby hrajeme prakticky stejně a stal se pro nás jedním z nejdůležitějších z našeho EP. To jsme pokřtili o rok později opět v únoru.

Proč začínám touhle historkou? Jsou to tři roky a za tu dobu jsme toho spolu už docela hodně prožili. Možná i víc, než bychom si chtěli sami připustit :) Nechci tu dělat nějaký nudný výčet, ani se nechci zabývat nějakým patetickým hodnocením toho, kde jsme. Pravda je taková, že jsem za tu uplynulou dobu strašně rád a prakticky bych na ní nic neměnil. Proč taky, je to prostě součást mého života.

Jak už asi víte, momentálně píšeme album. Ne single, ne EP, ale album. Dali jsme si za cíl vytvořit něco, co nás posune dál. Něco jiného než doposud. A je to pro nás myslím hodně vzrušující období. V čem je to jiné? Tak zaprvé víc a víc skládáme spolu. Projevují se tak, doposud možná posluchači ne úplně zřejmé, vlivy a inspirace jednotlivých členů, což je prostě dobrý :) Součástí života kapely je mnoho věcí, které s hudbou souvisí občas už jen dost vágně, a právě proto mám velkou radost, že tohle období je především o hudbě. Přijde mi, že každá další skladba, na které pracujeme, je víc my. Blbě se to popisuje a je to dost subjektivní pocit, ale je super ho mít a být u toho. Těším se na ten kopec práce, co nás ještě čeká, samozřejmě i na tu hotovou placku, a doufám, že to celé dovedeme do zdárného konce.

Hudebně bych to nerad nějak kategorizoval. To ukáže čas. Rád bych si myslel, že už se nám podařilo ukázat, že máme prsty ve více směrech a podžánrech rock/metalu, a album by na toto mělo navazovat. Jestli něco můžu říct už teď, tak že se snažíme pracovat na ještě širším rozpětí naší tvorby. Inspirací máme v kapele kvanta a postupně vyplouvají na povrch nové a nové vlivy a interpreti, co nás společně baví. Za sebe osobně to vidím tak, že jestli něco nechci, tak nechat se semlet trendem dopadajícím dle mého na dnešní scénu ze všech stran, tedy stavem, kdy vlastně všichni natolik milují ty samé hudební vzory (a dál už nehledají), že i když si svobodně volí, co chtějí hrát, končí to všechno skoro totožnými výsledky. Nechci se tu nikoho dotknout, takže tu určitě nebudu zmiňovat žádné žánry jako třeba pop-punky, metalcory, djenty a tak :)

TOP
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat